saç protezi rolex replika saat مهندسی مکانیک
چهارشنبه 28 آذر 1397

دپارتمان فنی و مهندسی | مهندسی مکانیک

نرم افزار Solidworks

نرم افزار Solidworks  یک ابزار بسیار پیشرفته به منظور طراحی سازه های صنعتی به صورت سه بعدی می باشد. شما با استفاده از این نرم افزار در مجتمع فنی تهران نمایندگی نارمک می توانید اقدام به طراحی و ایجاد مراجع هندسی ، منحنی ها ، پلان ها با آفست کردن صفحه ، دستگاه مختصات جدید ، منحنی های مارپیچ ، شیب دهی به سطوح و قرینه سازی اشیائ سه بعدی ، چرخش پروفیل حول یک محور و ... نمایید.

این نرم افزار قابل توجه بسیاری از مهندسان و دانشجویان رشته های مهندسی مکانیک ، مهندسی صنایع ، نقشه کشی صنعتی و ... بوده زیرا نسبت به نرم افزارهای مشابه از محیط کاربری ساده ای بر خوردار است و در عین حال به پیشرفته ترین ابزارهای طراحی و مدلسازی نیز مجهز می باشد. همچنین در این نرم افزار بخش های مجزایی برای مدل سازی ، عملیات ورق کاری ، جوش کاری ، ریخته گری ، قالب سازی ، تحلیل تنش ، مدلسازی رفتار و مقاومت قطعه تحت بار گذاری های گوناگون وجود دارد. بعلاوه در این نرم افزار ابزارهای جانبی مانند Cosmos - SolidCAMGeartrax و ... قرار گرفته که می توان از آنها برای ماشینکاری و یا تحلیل قطعات نیز استفاده کرد. از دیگر قابلیت های بسیار خوب این برنامه قابلیت اتصال به نرم افزار های تحلیلی مانند: Fluenr ، Ansys و ... میتوان اشاره نمود.

 

solidworks نرم افزار آموزش مهندسی مکانیک مجتمع فنی تهران catia کتیا Abaqus ANSYS Workbench Fluent MATLAB

نرم افزار  CATIA

نرم افزار  کتیا  یک از قویترین نرم افزارهای طراحی،تولید و تحلیل به کمک کامپیوتر یا CAD/CAM/CAE در جهان میباشد که اکنون به عنوان بهترین نرم افزارهای CAD/CAM/CAE در سطح جهانی به صورت وسیع مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربردهای نرم افزار  CATIA  :

    محیط های مدل سازی (Solid Model) : این قسمت که در زیر مجموعه ماژول Mechanical Design قرار دارد برای مدل کردن قطعات توپر (Solid) و مجموعه مونتاژی و طراحی قالب و طراحی مدل های ورقکاری (Sheetmetal)، نقشه کشی صنعتی ،تلرانس گذاری و ... استفاده میشود .
    مدل سازی سطوح : این قسمت علاوه بر ساخت سطوح پیچیده قابلیت انجام مدلسازی روی ابر نقاط و فایلهای حاصل از اسکن سه بعدی را نیز دارا است .
    محیط ماشینکاری : پس از ساخت مدل به کمک قابلیتهای محیط ماشین کاری براحتی میتوان عملیات ماشین کاری مورد نیاز برای تهیه قطعه مدل شده از روی قطعه خام را تعریف کرده و هر مرحله از ماشین کاری را بصورت متحرک (انیمیشن) مشاهده کنید .
    محیط تحلیل المان محدود : به کمک قابلیتهای این محیط میتوانید قطعات و مدلهای مونتاژی ساخته شده در این نرم افزار را تحلیل کرده و مواردی مانند تغییر شکل ،توزیع تنش و ... را در آنها بدست آورد .
    طراحی و تحلیل مکانیزمها : به کمک این قابلیت از نرم افزار Catia میتوانید پس از تعریف اتصالات بین اجزای مختلف مکانیزم ،حرکت مکانیزم را مشاهده کرده و آنرا تحلیل کنید .

solidworks نرم افزار آموزش مهندسی مکانیک مجتمع فنی تهران catia کتیا Abaqus ANSYS Workbench Fluent MATLAB

 

نرم افزار Fluent

Fluent یكی از نرم افزارهای صنعتی مشهور می باشد كه دارای قابلیت های فراوانی در تحلیل سیالات است. این نرم افزار قابلیت مدل سازی جریان های دو و سه بعدی را دارا می باشد.
این نرم افزار بر پایه روش حجم محدود كه یك روش بسیار قوی و مناسب در روش های دینامیک سیالات محاسباتی می باشد، بنا شده است. قابلیت های فراوانی نظیر مدل سازی جریان های دائم و غیر دائم، جریان لزج و غیر لزج، احتراق، جریان مغشوش، حركت ذرات جامد و قطرات مایع در یك فاز پیوسته و ده ها قابلیت دیگر، Fluent را به یك نرم افزار بسیار قوی و مشهور تبدیل نموده است.
فلوینت یک نرم افزار چند منظوره برای مدل سازی جریان سیال، انتقال حرارت و واکنش شیمیایی نوشته شده است. با توجه به محیط مناسب نرم افزار جهت تعریف مساله و شرایط های پیچیده، تعریف شرایط مرزی گوناگون و حل مسایل پیچیده شامل تاثیر پدیده های مختلف به کمک این نرم افزار قابل حل می باشد.

 

آموزش نرم افزار ANSYS Workbench

ANSYS Workbench مجموعه نرم افزاری بسیار قدرتمندی است که با استفاده از تکنیک هایی مانند المان محدود، حجم محدود و... طیف گسترده ای از مسایل استاتیک، دینامیک و ارتعاشات (مودال، هارمونیک، طیفی و...) سازه ها، انتقال حرارت، سیالات، آکوستیک، پیزوالکتریک، الکتروستاتیک، الکترومغناطیس و... در حالت های گذرا و پایدار، خطی و غیرخطی را در بر می گیرد. قابلیت های منحصر به فرد این برنامه در شبیه سازی مسایل کوپله (که ترکیبی از میدان های سازه ای، سیالاتی، حرارتی، الکترومغناطیس و... است.) آن را به پرکاربردترین برنامه شبیه سازی تبدیل نموده است.

 

نرم افزار Abaqus

نرم افزار Abaqus نرم افزاری برای تحلیل های المان محدود می‌باشد. این نرم افزار بطور گسترده ای در صنعت اتومبیل سازی، هوافضا و صنایع ساخت کالاهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این بسته نرم‌افزاری به خاطر قابلیت گسترده در مدل سازی مواد مختلف و نیز توانایی سفارشی کردن(Customize) آن بوسیله برنامه نویسی، در محیطهای تحقیقاتی آکادمیک بسیار محبوبیت دارد.

نظر به اینکه ABAQUS يك ابزار مدلسازي عمومي و گسترده مي باشد، استفاده از آن تنها محدود به تحليل هاي مكانيك جامدات و سازه (تنش - تغيير مكان ) نمي شود. با استفاده از اين نرم افزار مي توان مسايل مختلفي نظير انتقال حرارت، نفوذ جرم، تحليل حرارتي اجزاء الكتريكي،اكوستيك، مكانيك خاك و پيزو الكتريك را مورد مطالعه قرار داد.

 

MATLAB ویژه مهندسان مکانیک

نرم افزار متلب ابزار قوي رياضياتي ومهندسي مي باشد. از مهمترين مزاياي اين نرم افزارM-File هاي قوي آن در مكانيك سيالات مي باشد. قدرت حل عددي اين نرم افزار آن را براي معادلات عددي آماده نموده است.روش بسيار ساده تعريف ماتريس و ارايه ها كه نيازي به هيچگونه برنامه نويسي ندارد يكي از بهترين كاربرده هاي اين نرم افزار مي باشد. حجم بسياركم برنامه نويسي توسط اين نرم افزار آن را در كارهاي عددي ممتاز نموده است.

 

مشاوره و ثبت نام
77203060
داخلی 207

مجتمع فنی تهران نمایندگی نارمک

نام دوره پیش نیاز مدت (ساعت) شهریه (ریال) سرفصل کلاس ها

طراحی مکانیک به کمک CATIA I

ندارد 64 7400000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

طراحی مکانیک به کمک CATIA II

طراحی مکانیک به کمک CATIA I 64 7850000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

طراحی مکانیک به کمک solid work II

طراحی مدلسازی با Solid work I 64 9350000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

Fluent I

- 45 5500000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

طراحی مکانیک به کمک Solid work III

طراحی مکانیک به کمک Solid work II 64 6500000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

ABAQUS I

- 60 7200000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

ABAQUS II

ABAQUSE I 50 6300000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

طراحی مکانیک به کمکSolidWorks I

ندارد 64 7150000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

مهندسی معکوس به کمک CATIA III

CATIA II 64 7500000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

طراحی مکانیکی به کمک INVENTOR I

Windows 64 6500000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

طراحی مکانیکی به کمک INVENTOR II

طراحی مکانیکی به کمک INVENTOR I 64 5800000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

طراحی تزریق قالبهای پلاستیک پیشرفته

طراحی تزریق قالبهای پلاستیک مقدماتی 30 4500000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

نرم افزار Mold flow

طراحی قالب ها تزریق پلاستیک 20 6300000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

REVIT MEP

- 40 7800000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

نرم افزار COMSOL

- 32 4850000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

ماشین کاری عملی با نرم افزار Power Mill

- 60 6950000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

Ansys Workbench1

آشنايي با دروس استاتيك و مقاومت مصالح و ديناميك 60 5500000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

Ansys Workbench II

Ansys Workbench I 60 5500000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

طراحی قالب های تزریق پلاستیک مقدماتی

- 50 6300000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

Fluent II

Fluent I 45 5500000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع