پنجشنبه 10 فروردين 1396

دپارتمان فنی و مهندسی | معماری و مدلسازی سه بعدی

sketch up

(اسکچ آپ) نام یک نرم افزار طراحی سه بعدی است. این نرم افزار بسیار مورد  استفاده معماران است و در رشته های مختلف از جمله عمران و مکانیک هم کاربرد دارد. مهم ترین ویژگی اسکچ آپ که آن را از دیگر برنامه ها متمایز می کند سادگی آن است. این نرم افزار محیط کاربر پسندی دارد و به سرعت می توان آن را فرا گرفت. همچنین اسکچ آپ حجم بسیار کمی دارد و برای اجرا به سخت افزار قوی احتیاج ندارد.

sketch up اسکچ آپ

Lumion

به جرات میتوان گفت Lumion یکی از پرکاربردترین و کاملترین نرم افزارها برای شبیه سازی معماری می باشد. سهولت کار و ریل تایم بودن Lumion از مهمترین دلایل محبوبیت آن می باشد.

lumion لومیون آموزش

Revit Architecture

 نرم افزار Revit Architecture ، یک نرم افزار ترسیم و طراحی نقشه های معماری و ساختمانی است که سیستم ترسیم در آن به صورت مدلسازی همزمان 2 بعدی و 3 بعدی به صورت هوشمند است. پایه و اساس کار با نرم افزار Revit بر حسب سیستم BIM  (Building Information Modeling) یا مدلسازی اطلاعاتی ساختمان است. این سیستم مدلسازی به صورت کاملا پارامتریک برنامه ریزی شده است و تمامی بخش های پروژه شامل پلان ها، نماها، برش ها و سه بعدی به هم وابسته بوده و در صورت ایجاد ویرایش در هر قسمت از پروژه سایر قسمت ها به صورت همزمان تغییر پیدا می­ کنند.

این نرم افزار توسط شرکت Autodesk تولید کننده نرم افزار Autocad طراحی شده است.در چند سال گذشته بسیاری از شرکتهای ساختمانی در کشورهای توسعه یافته) آمریکا ، کانادا ، کشورهای اروپایی و استرالیا( به استفاده از این نرم افزار روی آورده اند و ترسیم نقشه های ساختمانی در نرم افزار Autocad را کنار گذاشته ­اند.

رویت revit

VRay

وی‌ری (VRay) یکی از محبوب‌ترین پلاگین‌های رندر در برنامه‌های مدل‌سازی سه بعدی می‌باشد. این پلاگین ضمن افزایش چشمگیر کارایی در رندر کردن تصاویر واقع‌نما سرعت کار را هم بالا می‌برد که از این پلاگین می توانید در نرم افزار هایی مانند تری ‌دی ‌اس ‌مکس استفاده نمایید. اکثر شرکت ها و معماران مهم با توجه به قدرت وی ری از این نرم افزار برای ارائه کار استفاده می کنند ، شاید به این دلیل که تنظیمات آن راحت تر است و از قدرت فوق العاده ای نیز در رندرکردن برخوردار است تا حدی که شاید تشخیص یک صحنه که با وی ری رندر گرفته شده باشد با یک صحنه واقعی بسیار سخت باشد.

 

3d max

تری ‌دی ‌اس ‌مکس (۳ds Max) یکی از قدرتمند ترین برنامه های طراحی مدل های سه بعدی انیمیشن سازی و رندرینگ در عرصه گرافیک کامپیوتری (CG) بوده و امکانات بسبار گسترده و کارایی به نسبت آسان و همچنین ساز گاری با plugin های third-party متعدد از مزایای این نرم افزار قوی است. از تری ‌دی ‌اس ‌مکس به طور گسترده ای در معماری ساختمان، طراحی صنعتی، ساخت بازی های کامپیوتری و پیش پردازش جلوه های ویژه استفاده می شود و بزرگترین قابلیت آن امکانات خوب مدل سازی است. این نرم افزار همچنین دارای سیستم آنالیز نور indirect illumination & radiosity سیستم ذره particle system بسیار قدرتمند می باشد که محیطی مناسب برای شبیه سازی تصاویر و صحنه های واقعی برای کاربر ایجاد می کند.

نام دوره پیش نیاز مدت (ساعت) شهریه (ریال) سرفصل کلاس ها

تبديل نقشه های فاز 1 به فاز 2

24 3300000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

sketch up 7& v-ray

40 4032000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

Lumion

20 3036000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

اسکیس و راندو

50 7452000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

فتوشاپ برای معماری

30 4600000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

Architechtural Revit 2015

60 7452000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

vray

30 6325000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

3d max beginner to Advanced

100 10313000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع