saç protezi rolex replika saat طراحی صنعتی
سه شنبه 24 مهر 1397

دپارتمان فنی و مهندسی | طراحی صنعتی

طراحی صنعتی، حرفه ای است که با خلق مفاهیم جدید در حوزه های مختلف زندگی انسانی سر و کار دارد. طراحی، معادلی است که برای واژه Design انگلیسی به کار رفته است، در حالی که Industrial design یکی از زیرشاخه های Design است. در حال حاضر آموزش طراحی صنعتی در ایران، با یک گرایش کلی و تحت عنوان کلی طراحی صنعتی انجام می شود.

در سال 1969 در گرد همایی انجمن بین المللی ملی جوامع طراحان صنعتی IDSI، توماس مالدونادو مدیر پیشین مدرسه باهاوس اولین تعریف اساسی از طراحی صنعتی را به صورت زیر بیان نمود:

"طراحی صنعتی فعالیتی خلاق در دوره های مختلف است که ویژگی های قراردادی کالای صنعتی راشامل میشود. در بررسی ویژگی های قراردادی کالا نه تنها به مفهوم خصوصیات بیرونی آن، بلکه بیشتر به رابطه ساختاری موجود در یک کالا یا سیستمی از کالاها پی میبریم که به صورت مجموعه ای واحد از دیدگاه تولیدکننده و مشتری، عمل خواهد کرد.“

تعريف طراحی صنعتی در يك كلام عبارت است از :
تعيين ويژگیهای كمی و كيفی كالا به منظور توليد به روشهای صنعتی.

رشته طراحی صنعتی گرايش ها و زيرگروه های متعددی دارد که در بیش از 100 گرایش و در قالب 10 دسته مختلف دسته بندی می گردد. كه مهمترين آنها عبارتند از :

یک طراح صنعتی می تواند با توجه به علاقه و گرایش خود در زمینه های متعددی مشغول به کار شود. این در حالی است که وظیفه دانشگاه، انتقال مفاهیم پایه و راهنمایی دانشجو برای تمرین وظایف یک طراح است. از میان فارغ التحصیلان، تنها افرادی در بازار کار موفق شده اند که در دوره دانشگاه، توانایی های شخصی خود را در زمینه های مختلف پرورش داده اند و تنها به دروس دانشگاه اکتفا نکرده اند.
لذا دانش آموختگان دانشگاه ها و مراكزعلمي براي موفقیت در این صنعت ، نياز به يك سري آموزش هاي تكميلي دارند كه تلفيقي از دانش و تجربه افراد متخصص در اين عرصه است.
در همين راستا ، مجتمع فني تهران نمایندگی نارمک به عنوان يك مجموعه پيشگام و توانمند در اعتلاءِ سطح مهارتها و تخصص هاي علمي و عملی كشور، با تاسيس گروه طراحی صنعتی سعی در برطرف کردن خلاء موجود در آموزش این رشته در ایران دارد. لذا با بهره گيري از صاحب نظران و مدرسین مجرب اين عرصه و با در نظر گرفتن طيف گسترده مخاطبين دانشگاهي كشورمان، بر آن  هستیم که دوره های عملی و حرفه ای در زمینه های مختلف به منظور رشد و ارتقاء دانش و تجربه علاقمندان به این صنعت ارائه دهیم. آموزش حرفه ای نرم افزارها ، دوره های تخصصی و همچنین کارگاه های آموزشی و سمینارهای چند روزه جزء برنامه های آموزشی گروه طراحی صنعتی می باشد.

 

مشاوره و ثبت نام
77203060
داخلی 207

مجتمع فنی تهران نمایندگی نارمک

نام دوره پیش نیاز مدت (ساعت) شهریه (ریال) سرفصل کلاس ها