saç protezi rolex replika saat ریاضی وآمار
دوشنبه 25 شهريور 1398

دپارتمان علوم مهندسی | ریاضی وآمار

ریاضیات یکی از پایه های اصلی علوم و مهندسی است و اغلب رشته های مهندسی بر پایه علوم ریاضی بنا شده است. ریاضیات علمی است که برای توصیف پدیده ها به کار گرفته می شود. با پیدایش رایانه ها و توسعه قابلیت های این دستگاه ها در انجام عملیات محاسباتی و منطقی، به مرور زبان های برنامه نویسی شکل گرفته اند. ویژگی اصلی رایانه ها توانائی انجام محاسبات تکراری با سرعت زیاد است.بعد ها نرم افزارهای محاسباتی مهندسی بر پایه این زبان ها نوشته شده است که انجام محاسبات را برای مهندسین در هر زمینه بسیار آسان نموده است.

گروه ریاضی و آمار دپارتمان فنی و مهندسی مجتمع فنی تهران نمایندگی نارمک با هدف آموزش نرم افزارهای محاسباتی و آماری و برنامه نویسی تشکیل گردیده است. دوره های ارائه شده در این گروه می تواند طیف وسیعی از دانشپذیران رشته های مختلف دانشگاهی را مخاطب قرار دهد. دوره های ارائه شده مختص رشته خاصی نیست و کلیه دانشپذیران می توانند در این دوره ها شرکت نمایند.

Matlab (متلب) :

يک زبان برنامه نويسي سطح بالاست که امکانات متعدد محاسباتي ،نمايشي و برنامه نويسي را درمحيطي که استفاده ازآن براي کاربر آسان است فراهم مي کند . دراين محيط براي مسائل و پاسخ ها ازعلائم و سمبل هاي آشناي رياضي استفاده شده است. از کاربردهاي اين زبان مي توان به رياضيات و محاسبات، محاسبات علمي پيشرفته، داده يابي، مدل کردن، شبيه سازي، نمونه سازي اوليه، آناليز کردن اطلاعات، شناسايي و تجسم بخشيدن، ترسيم نمودار هاي علمي و مهندسي و کاربردهاي پيشرفته نظير ايجاد مبدل هاي گرافيکي به دلخواه کاربر اشاره کرد. متلب در يک دوره زماني طولاني با وارد کردن کاربردهاي کاربران مختلف و متنوع  زمينه هاي کاربري خود را توسعه داده است. در محيط هاي دانشگاهي به ابزار پايه و استانداردي براي درس هاي مقدماتي وپيشرفته در زمينه هاي رياضي، مهندسي و علوم تبديل شده است و در صنعت به عنوان ابزارهايي براي جستجوهاي تحقيقاتي با قابليت هاي بالاي آناليز و توسعه، شناخته شده است. از خصوصيات برجسته MATLAB دارا بودن خانواده هاي وسيع از پاسخهاي کاربري هاي خاص علمي است که با نام جعبه ابزار (Toolbox) از آن ياد مي شود. براي بسياري ازکاربران MATLAB ، جعبه ابزارها امکان يادگيري و به کاربردن تکنولوژي هاي خاص را فراهم کرده است. جعبه ابزارها مجموعه اي از توابع MATLAB هستند که محيط MATLAB را براي کاربرد درحل کلاسهاي خاصي از مسائل توسعه مي دهند. آموزش نرم افزار متلب در مجتمع فنی تهران در 30 ساعت انجام می شود .

Minitab :

ضرورت تحليل آماري در بسياري از پايان نامه هاي دانشجويي و نيزتحقيقات کاملا حرفه اي ،اقتضا وجود نرم افزار کاملي را دارد که علاوه بر امکان يادگيري بسيار سريع  بتواند نياز غالب کاربران را ( که اکثرا در چهارچوب اثبات فرضيه ها و طراحي آزمايشات آماري مي باشد) برآورده سازد. نرم افزار Minitabيکي از کم حجم ترين و کاملترين نرم افزار هاي رياضي جهت عمليات آماري بر روي اعداد و تحليل داده هاي خام مي باشد. توانايي هاي اوليه نرم افزار Minitab عبارتند از امکان وارد کردن داده هاي ورودي به شکلي بسيار آسان ( Data Entry ) - هماهنگي کامل با ساير نرم افزار ها از جمله Microsoft Office Excel ، تحليل هاي بسيار ساده اوليه مثل : ميانگين ، ميانه ، Standard Division ، مشاهده توزيع هاي ساده Distributed data همراه با نمودار و توانايي هاي پيشرفته تر مثل امکان محاسبه ضريب همبستگي بين متغيرهاي مختلف وامکان گسترده رسم نمودارهاي (Charts) مختلف در انواع ستوني(( BAR ، دايره ايPIE ) ) را داراست.

SPSS :

SPSS يك تجزيه كننده جامع  انعطاف پذير آماري و يك سيستم مديريت داده است. اس پی اس اس مي تواند داده ها را تقريباً از همه انواع فايل ها بگيرد و از آنها در توليد گزارش هاي جدول بندي شده، نقشه ها، نقشه پخش/توزيع و روند/توسعه، آمارهاي توصيفي و تجزيه و تحليل آماري جريان پيچيده و رفتار مركب داده ها و ..... استفاده كند. نسخه ويندوز SPSS، يك برنامه كاربردي است كه تجزيه و تحليل هاي آماري را براي همه سطوح از كاربران بيش از پيش شهودي مي سازد. فهرست هاي ساده و انتخاب كادرهاي گفتگو اين امکان را مي دهد تا تجزيه و تحليل هاي مركب و مخلوط را بدون نوشتن حتي يك خط قواعد دستوري، بوجود آورد. ويراستار داده هاي ساختاري SPSS مانند يك صفحه گسترده ي ساده و كارآمد سودمندي هایي جهت واردكردن داده ها و به اشتراك گذاشتن فايل هاي داده هاي شغلي عرضه مي كند. قصد مهم و كيفيت ارائه نقشه ها و طرح ها مي توانند به وجود آمده و ويرايش شوند. با استفاده از نظريه پرداز SPSS شما مي توانيد داده هاي خروجي را با بيشترين انعطاف پذيري ارائه نمائيد. نسخه ويندوز SPSS هم چنين قادر به خواندن پوشه هاي اطلاعاتي از يكي از انواع اشكال فايل ها شامل Excel-dBASE-Lotus-SASاست . آموزش SPSS مقدماتی در مجتمع فنی تهران نمایندگی نارمک در 39 ساعت و SPSS پیشرفته در 30 ساعت ارائه می شود.

 

مشاوره و ثبت نام
77203060
داخلی 207

 

نام دوره پیش نیاز مدت (ساعت) شهریه (ریال) سرفصل کلاس ها

MATLABمقدماتی

ندارد 32 5700000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

تحلیل های آماری داده ها به کمک نرم افزار SPSS سطح یک

ندارد 24 6700000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع

تحلیل های آماری داده ها به کمک نرم افزار SPSS سطح دو

تحلیل های آماری داده ها به کمک نرم افزار SPSS سطح یک 24 5700000 سرفصل لیست دوره های در حال شروع